Oferta
Serwis łączenia taśm
Serwis łączenia taśm gumowych

Specjalizujemy się w wykonywaniu połączeń oraz napraw taśm przenośnikowych na terenie całego kraju.
Dysponujemy nowoczesnym sprzętem oraz doświadczoną załogą serwisantów.
Prace wykonywane są w oparciu o najlepsze rozwiązania i standardy w branży.
Zapewniamy kompleksowe usługi, fachowe poradnictwo i dobre ceny.

Łączenie na gorąco – łączenie za pomocą pras wulkanizacyjnych

Metoda łączenia taśm transportujących “na gorąco” polega na połączeniu odcinków taśmy poprzez ogrzewanie jej końców w wysokiej temperaturze (nawet do 190°C), pod wysokim ciśnieniem za pomocą pras wulkanizacyjnych.
Połączenie taśmy jest możliwe dzięki procesowi ogrzewania się taśmy, która roztapia się i łączy ze sobą odcinki w jeden długi pas. Jest to bardzo dokładne i silne połączenie, które łączy nawet stalowe linki. Zastosowanie tej metody umożliwia działanie taśmy od razu po zakończeniu procesu łączenia.

Łączenie na zimno – łączenie przy użyciu klejów

Łączenie taśmy przenośnikowej “na zimno” jest możliwe dzięki użyciu specjalnych, mocnych klejów i preparatów. Nie wymaga podwyższonej temperatury, jednak substancje muszą być nałożone precyzyjnie i mieć dobrą grubość. Metoda jest zalecana do łączenia taśm tkaninowych, ponieważ nie uszkodzi ich struktury. Zanim taśma zostanie zamontowana na przenośnik, musi wyschnąć, co jest równoznaczne ze wstrzymaniem pracy nawet na kilka godzin.

Łączenie mechaniczne

Mechaniczne sposoby łączenia taśm przenośnikowych są dobierane indywidualnie do każdej taśmy, rodzaju przedsiębiorstwa i sposobu używania. Jest to metoda najszybsza, jednak mniej sprawdzona. Niższa odporność na uszkodzenia niż w przypadku łączenia “na gorąco” i “na zimno” jest spowodowana obciążeniami, jakie muszą wytrzymać mechaniczne złącza. Dodatkowo połączenia mechaniczne może spotkać ścieranie się materiału czy nawet korozja. Łączenie taśm przenośnikowych mechanicznie sprawdzi się jednak gdy zastosuje się złącza z możliwością do rozłączania. Dzięki temu taśma przenośnikowa będzie mogła być stale przedłużana lub skracana. To doskonałe rozwiązanie np. podczas konserwacji urządzenia.